מידע לארגוני בריאות ואקדמיה

מגפת הבדידות בגיל השלישי משפיעה במידה משמעותית על חולים כרוניים בכל העולם ובמקרים רבים גורמת להחמרה במצבם הרגשי והפיזי.
ארגוני בריאות וקהילה מחפשים פתרונות חדשניים לשיפור איכות חייהם של החולים בגילאים מתקדמים, ולפעמים התשובה פשוטה יותר ממה שנדמה – כל שנדרש הוא חשיבה יצירתית ויזמית שקיימת אצלנו בעמותה.

בשביל זה אנחנו כאן.

יחידת חיבו"ק פועלת לזיהוי ולמיפוי הצרכים בקהילה ובקרב גורמי רפואה, תוך אימוץ גישה פרו-אקטיבית ויזמית. אם אתם עובדים או מנהלים בארגון רפואי שמזהים צורך במעטפת רגשית וחברתית משלימה לחולים כרוניים, אם אתם מרצים בכירים בבתי ספר למקצועות הרפואה והטיפול ומעוניינים בהעשרה והעמקה של הידע עבור הסטודנטים כך ש"ירדו לשטח" ויכירו היבטים נוספים בחייהם של המטופלים-לעתיד עוד במהלך הלימודים – אנחנו כאן עבורכם.

השליחות שלנו היא חיבור מיטבי של בריאות וקהילה, לצורך שיפור איכות חייהם של החולים הכרוניים בעיקר בגיל השלישי באמצעות חיבור בין סטודנטים מלגאים ממקצועות הבריאות עם חולים. במסגרת יחידת חיבו"ק אנו מעניקים מלגות לסטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים במגוון מקצועות טיפוליים – רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת וכדומה, לאחר תהליכי מיון קפדניים. בחירה בסטודנטים ממקצועות הבריאות נשענת על הידיעה כי סטודנטים אלו רוכשים כלים טיפוליים במסגרת לימודיהם שיכולים לעזור להם בתהליך הליווי של המטופל. בנוסף אנו יוצרים עבורם, מטפלי העתיד, כר נרחב ללמידה של נדבך חשוב בחייו של המטופל – בביתו. יחידת החיבו"ק ממנפת את היכולות הבסיסיות של הסטודנטים לצורך סיוע לחולים כרוניים בכלל הגילאים ובדגש על הגיל השלישי ומתן מענה מקיף לצרכים הרגשיים והחברתיים שלהם בחיי היומיום ובניהול המחלה.

בשנתיים האחרונות השתתפו יותר מ-200 סטודנטים מלגאים בפעילויות של יחידת חיבו"ק ברחבי הארץ, לאורכה ולרוחבה ונגעו בחייהם של למעלה מאלף מטופלים. בסקר שבצענו לאחרונה עולה כי כמעט 90% מהסטודנטים המלגאים שנטלו חלק בפעילות דיווחו על תרומה לתחום המקצועי שאותו למדו.
אנחנו מזמינים גם אתכם להצטרף למודל שהוא WIN WIN WIN עבור כל הצדדים המשתתפים בו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן