מידע לתורמים

כ-75% מאזרחי ישראל מעל גיל 65 מאובחנים כמתמודדים עם מחלה כרונית אחת לפחות. 

אצל רבים מהם המחלה פוגעת ומשפיעה לרעה על ניהול שגרת היומיום ועל ההתנהלות בקהילה שסביבם.  משבר הקורונה החריף את מצב החולים והביא מגפה נוספת את מגפת הבדידות שתקפה בעיקר חולים כרוניים בגילאים מתקדמים. 

משיעור הקשישים בישראל שדיווחו בשנת 2020 על בדידות עולה כי 34% מבני +65 מדווחים על תחושות בדידות ואילו 42% מבני +75.
כ-23% מבני ה-65 ומעלה, גרים בגפם.
איכות החיים של הקשישים העריריים הוא לעיתים קשה ובלתי נתפס. 

  • 26% מאוכלוסיית הקשישים בישראל במצב עוני       
  • הקשישים העריריים חיים בין 4 קירות ללא קשרים אנושיים כמעט לחלוטין 
  • הם מזניחים את גופם ואת בריאותם עד למצב של חולי קשה 
  • במקרים רבים היכן ששוררת בדידות קשה, הקשישים גם סובלים מרעב מוסתר וגלוי 
  • הם אינם אוכלים באופן סדיר וארוחה חמה אוכלים לעיתים רחוקות 
  • רובם ללא אמצעי חימום או קירור וכסף לחשמל. 
  • לפי מחקרים הבדידות מקדמת גורמי מוות בשיעור של 45%

מעטות ההזדמנויות שבהן ניתן לסייע לשיפור איכות חייהם ותוצאי הבריאות של חולים כרוניים ואנשים בגיל השלישי ובמקביל להשקיע בהכשרה מקיפה של הדור הבא במגוון מקצועות טיפוליים. זו השליחות שלנו ויש לנו מודל שמייצר WIN WIN WIN עבור כולם.

יחידת חיבו"ק עוסקת בהנגשת מענים ושירותים בקהילה עבור חולים כרוניים והפגת בדידות למי שלאור מצבם הרפואי ממעטים לצאת מהבית. הפעילות נעשית באמצעות סטודנטים מלגאים ממגוון מקצועות טיפוליים: רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת, ועוד.

המלגות שלנו מאפשרות לסטודנטים לפגוש באופן בלתי אמצעי את החולים הכרוניים, להכווין ולהעניק כלים לניהול הטיפול העצמי, לחוש ולמפות את הצרכים הרגשיים והלוגיסטיים שלהם ולייצר עבורם באמצעות גורמי רפואה, רווחה וקהילה את המעטפת הנדרשת לשיפור איכות חייהם.

היד המחבקת שלנו מגיעה גם למקומות שנמצאים בפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל- אוכלוסייה של אנשים עם מחלות כרוניות גם בגיל השלישי בדרוג סוציו-אקונומי נמוך, המאופיינת כבעלת יכולות נמוכות למיצוי זכויות ולהתנהלות עצמית מיטבית.

התרומה שלכם יכולה לייצר שינוי גדול בחייהם של חולים כרוניים רבים, תוך הענקת ערך-מוסף נדיר לסטודנטים במקצועות טיפוליים שיהיו אנשי הרפואה והטיפול של המחר.

הקרן ע"ש רות ורובל היא עמותה רשומה בישראל שמספרה 580568822, והיא בעלת אישור זיכוי ממס לתרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה. לעיון במידע על העמותה באתר גיידסטאר

מעוניינים לשמוע עוד על תרומה למיזם חיבו"ק?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן