על המלגה

אם אתם סטודנטים למקצועות הבריאות והטיפול- הגעתם עם ליבכם למקום הנכון !

מלגת חיבו"ק פועלת למענם של חולים כרוניים בעיקר בגיל השלישי אך לא רק.
הפעילות ברובה מתבצעת באזורים עם אוכלוסייה בדרוג סוציו-אקונומי נמוך המאופיינת כבעלת יכולות נמוכות למיצוי זכויות ולהתנהלות עצמית מיטבית.
המלגאים שלנו – כולם סטודנטים ממקצועות הבריאות (רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועוד) – נבחרים לאחר תהליך מיון קפדני.

לאחר תהליך הקבלה, הסטודנטים נהנים ממעטפת הכוללת תכנית הכשרות והדרכות המותאמת ליעדיי המלגה ומלווה אותם לאורך כל הדרך.
סכום המלגה כספית עבור שעות הפעילות משתנה בהתאם לפעילות המיזם.

הצטרפו אלינו!


מודל ההפעלה של תוכנית המלגה

הסטודנט המלגאי נפגש עם המטופל בביתו או יוצר עימו קשר טלפוני, ממפה את צרכיו ע"י אינטייק (שאלון מיפוי) ייעודי, בוחן את דרכי ההתארגנות וההתנהלות בביתו, ומחפש את השירותים המתאימים עבורו בקהילה.

בשלב הבא, יוצר הסטודנט קשר עם הגופים הרלוונטיים (גורמי רפואה, עמותות, גופי רווחה וקהילה) ומסייע בחיבור המטופל אליהם. המפגשים השוטפים מגוונים ממושכים ומותאמים למורכבות מצבו של החולה ולתיאום הנדרש כמענה לצרכיו. המפגשים מסייעים למטופל בהפגת בדידותו ומעצימים את התחושה שהוא לא ניצב לבדו מול אתגרי המחלה והטיפול בה, שיש אוזן קשבת ויד מחבקת ומכוונת שמסייעת להם.

במיזם חיבו"ק ישנו דגש על קשר פרטני ומותאם אישית עבור כל מטופל לפי צרכיו ודגש על קידום בריאות.

חוץ מהתמורה הכספית, מה הערך המוסף? 

המלגה מאפשרת לפגוש באופן בלתי אמצעי את המטופל בביתו. להכווין ולהעניק כלים לניהול הטיפול העצמי, לחוש ולמפות את מכלול הצרכים הבסיסים והיומיומיים  ולייצר עבורם באמצעות גורמי רפואה, רווחה וקהילה את המעטפת הנדרשת להם.
התוכניות מלוות על ידי אנשי מקצוע לצד ניהול וליווי אישי  של מנהלת  פרויקט מטעם העמותה.
בשנים האחרונות השתתפו יותר מ 1000 סטודנטים מלגאים בפעילות של מיזמי חיבו"ק.
בסקר שערכנו לאחרונה, כמעט 90% מהם דיווחו על תרומה לתחום המקצועי שאותו למדו, ו-97% העידו שימליצו לחבריהם להשתתף בתוכנית המלגות שלנו.

"מתרגש ממש ושמח על הזכות כל שבוע להגיע לקשיש ולראות את השמחה וכמה
אני משמעותי עבורו וכל שבוע הוא כבר מוכן ומחכה לי בשעה הקבועה ופשוט פרויקט מדהים
וזכות עצומה להיות שותף בתהליך הזה"

"שוחחתי עם אישה בת 92, השיחה התנתקה ואני חזרתי אליה שוב . היא סיפרה לי שהיא לא זקוקה לתמיכה כלכלית או פיזית, אבל מאוד זקוקה לתמיכה תקשורתית, כי כל החברים הלכו לעולמם .מאוד מעוניינת לקבל שיחה קצרה פעם בשבוע. לדבריה אתמול היא בקשה מאלוהים לשלוח לה מישהו שיכול לשוחח עמה, והיום אני התקשרתי .שמעתי בקולה את השמחה, חיים . וזה עושה לי טוב.. אני מאוד נהנת מהשיחות אנשים מודים על התמיכה נפשית ואכפתיות. שמחתי לשוחח עמם"

"השבוע היה המפגש הראשון שלי עם אסתר. התחלנו את המפגש בהיכרות- סיפרתי על עצמי ועל העמותה והפרויקט. אסתר סיפרה לי על עצמה- תוך כדי נזכרה בדברים ואירועים רבים מעברה. במהלך השיחה, אסתר העלתה זכרונות רבים מהעבר, ניכר היה שהיא נזקקה למישהו לשוחח איתו. "

הגעתי אל תמר ביום שישי , ישבנו בהתחלה ודיברנו והכרנו קצת יותר , ביחד עם בעלה שחולה פרקניסון , סיפרה לי על עצמה ועל החיים שלה  בעבר והקשיים שלה היום , דיברנו קצת על פעילות גופנית וכמה שהיא יכולה לתרום לה ולבעלה החולה , בעיקר הכרנו קצת יותר והיא ממש מקסימה. סיפרה לי על דברים שהיא אוהבת לעשות

לאחר מכן ישבנו לעזור לה מבחינה טכנולוגית להוריד וואטסאפ ולסדר את האינטרנט ואת האפליקציה של הסופר. ממש העציב אותי לגלות שהיא משלמת המון כסף כל חודש לחברות אינטרנט ואפילו אין להם אינטרנט בבית , התקשרתי לחברה כדי לנסות לעזור עם זה וקבענו שעכשיו נתחיל בלעשות לה סדר מבחינת ההתקשרות שלה עם כל חברות התקשורת ובכלל  כדי שתקבל את מה שמגיע לה.

הגעתי אל נאווה ביום שני ובהתחלה עזרתי לה ולבעלה המקסים בעניינים טכנולגיים , הורדתי להם וואטסאפ ולימדתי אותם איך להשתמש אחכ עשיתי עדכון תוכנה למחשב הנייד שלהם כדי שיוכלו להשתמש בו -הוא לא פעל…

אחכ ישבנו ושתינו קפה ודיברנו קצת על בריאות , בעלה חולה פרקינסון אז סיפרתי לה קצת מהדברים שאני לומדת בתואר על הפרקינסון היראתי להם אתר אינטרנט שפתוח לקהל הרחבה ישראלי על העמותה של חולי פרקינסון בישראל עם קישורי יוטיוב למידע ותרגילים למניעת התקדמות המחלה

דילוג לתוכן