על המלגה

אם אתם סטודנטים למקצועות הבריאות והטיפול- הגעתם עם ליבכם למקום הנכון !

מלגת חיבו"ק פועלת למענם של חולים כרוניים בעיקר בגיל השלישי אך לא רק.
הפעילות ברובה מתבצעת באזורים עם אוכלוסייה בדרוג סוציו-אקונומי נמוך המאופיינת כבעלת יכולות נמוכות למיצוי זכויות ולהתנהלות עצמית מיטבית.
המלגאים שלנו – כולם סטודנטים ממקצועות הבריאות (רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועוד) – נבחרים לאחר תהליך מיון קפדני.

לאחר תהליך הקבלה, הסטודנטים נהנים ממעטפת הכוללת תכנית הכשרות והדרכות המותאמת ליעדיי המלגה ומלווה אותם לאורך כל הדרך.
סכום המלגה כספית עבור שעות הפעילות משתנה בהתאם לפעילות המיזם.

הצטרפו אלינו!


מודל ההפעלה של תוכנית המלגה

הסטודנט המלגאי נפגש עם המטופל בביתו או יוצר עימו קשר טלפוני, ממפה את צרכיו ע"י אינטייק (שאלון מיפוי) ייעודי, בוחן את דרכי ההתארגנות וההתנהלות בביתו, ומחפש את השירותים המתאימים עבורו בקהילה.

בשלב הבא, יוצר הסטודנט קשר עם הגופים הרלוונטיים (גורמי רפואה, עמותות, גופי רווחה וקהילה) ומסייע בחיבור המטופל אליהם. המפגשים השוטפים מגוונים ממושכים ומותאמים למורכבות מצבו של החולה ולתיאום הנדרש כמענה לצרכיו. המפגשים מסייעים למטופל בהפגת בדידותו ומעצימים את התחושה שהוא לא ניצב לבדו מול אתגרי המחלה והטיפול בה, שיש אוזן קשבת ויד מחבקת ומכוונת שמסייעת להם.

במיזם חיבו"ק ישנו דגש על קשר פרטני ומותאם אישית עבור כל מטופל לפי צרכיו ודגש על קידום בריאות.

חוץ מהתמורה הכספית, מה הערך המוסף? 

המלגה מאפשרת לפגוש באופן בלתי אמצעי את המטופל בביתו. להכווין ולהעניק כלים לניהול הטיפול העצמי, לחוש ולמפות את מכלול הצרכים הבסיסים והיומיומיים  ולייצר עבורם באמצעות גורמי רפואה, רווחה וקהילה את המעטפת הנדרשת להם.
התוכניות מלוות על ידי אנשי מקצוע לצד ניהול וליווי אישי  של מנהלת  פרויקט מטעם העמותה.
בשנים האחרונות השתתפו יותר מ 1000 סטודנטים מלגאים בפעילות של מיזמי חיבו"ק.
בסקר שערכנו לאחרונה, כמעט 90% מהם דיווחו על תרומה לתחום המקצועי שאותו למדו, ו-97% העידו שימליצו לחבריהם להשתתף בתוכנית המלגות שלנו.

"מתרגש ממש ושמח על הזכות כל שבוע להגיע לקשיש ולראות את השמחה וכמה
אני משמעותי עבורו וכל שבוע הוא כבר מוכן ומחכה לי בשעה הקבועה ופשוט פרויקט מדהים
וזכות עצומה להיות שותף בתהליך הזה"

"שוחחתי עם אישה בת 92, השיחה התנתקה ואני חזרתי אליה שוב . היא סיפרה לי שהיא לא זקוקה לתמיכה כלכלית או פיזית, אבל מאוד זקוקה לתמיכה תקשורתית, כי כל החברים הלכו לעולמם .מאוד מעוניינת לקבל שיחה קצרה פעם בשבוע. לדבריה אתמול היא בקשה מאלוהים לשלוח לה מישהו שיכול לשוחח עמה, והיום אני התקשרתי .שמעתי בקולה את השמחה, חיים . וזה עושה לי טוב.. אני מאוד נהנת מהשיחות אנשים מודים על התמיכה נפשית ואכפתיות. שמחתי לשוחח עמם"

"השבוע היה המפגש הראשון שלי עם אסתר. התחלנו את המפגש בהיכרות- סיפרתי על עצמי ועל העמותה והפרויקט. אסתר סיפרה לי על עצמה- תוך כדי נזכרה בדברים ואירועים רבים מעברה. במהלך השיחה, אסתר העלתה זכרונות רבים מהעבר, ניכר היה שהיא נזקקה למישהו לשוחח איתו. "

הגעתי אל תמר ביום שישי , ישבנו בהתחלה ודיברנו והכרנו קצת יותר , ביחד עם בעלה שחולה פרקניסון , סיפרה לי על עצמה ועל החיים שלה  בעבר והקשיים שלה היום , דיברנו קצת על פעילות גופנית וכמה שהיא יכולה לתרום לה ולבעלה החולה , בעיקר הכרנו קצת יותר והיא ממש מקסימה. סיפרה לי על דברים שהיא אוהבת לעשות

לאחר מכן ישבנו לעזור לה מבחינה טכנולוגית להוריד וואטסאפ ולסדר את האינטרנט ואת האפליקציה של הסופר. ממש העציב אותי לגלות שהיא משלמת המון כסף כל חודש לחברות אינטרנט ואפילו אין להם אינטרנט בבית , התקשרתי לחברה כדי לנסות לעזור עם זה וקבענו שעכשיו נתחיל בלעשות לה סדר מבחינת ההתקשרות שלה עם כל חברות התקשורת ובכלל  כדי שתקבל את מה שמגיע לה.

הגעתי אל נאווה ביום שני ובהתחלה עזרתי לה ולבעלה המקסים בעניינים טכנולגיים , הורדתי להם וואטסאפ ולימדתי אותם איך להשתמש אחכ עשיתי עדכון תוכנה למחשב הנייד שלהם כדי שיוכלו להשתמש בו -הוא לא פעל…

אחכ ישבנו ושתינו קפה ודיברנו קצת על בריאות , בעלה חולה פרקינסון אז סיפרתי לה קצת מהדברים שאני לומדת בתואר על הפרקינסון היראתי להם אתר אינטרנט שפתוח לקהל הרחבה ישראלי על העמותה של חולי פרקינסון בישראל עם קישורי יוטיוב למידע ותרגילים למניעת התקדמות המחלה

נפגשתי עם לאה ביום ראשון, יש לה יום הולדת  קניתי לה כוס קפה עם שוקולדים לתשומת לב, היא כל כך שמחה

היום נפגשתי עם זהבה היא כל כך מתרגשת כשאני מגיעה היום אמרה לי שהיא ממש מחכה לי כל שבוע ושהמפגשים שלנו מאד משמחים אותה התרגשתי לשמוע אני מרגישה שהיא מאד גאה כשאנחנו מסתובבות יחד במחלקה

"תודה על הפרויקט. שמחה שלקחתי חלק. תרם לי ותרם לקשישה שלי. יישר כוח!"

"פגישה אחרונה עם רוני שוחחנו כרגיל למרות שידענו זאת הפגישה האחרונה קניתי לנו מאפים טעימים וישבנו על קפה בסיום, אמרתי לה שמאד נהניתי איתה. שאני מרגישה שאני נפרדת בידיעה ברורה שהיא בסדר. שאני לא משאירה לה עכשו חלל ריק ושהיא תדע למלא אותו. היא חזרה לשגרה באופן

 מלא. חזרה לפעילות מלאה, חוגים, הרצאות, פעילות במועדון הקשיש בישוב. אני מציינת את זה כי כהתחלנו , היא היתה מדוכאת ממצבה מאד, והיום היא גם מאד השתפרה במצבה הפיזי וגם הנפשי. היא מודה על החיים ואפילו עוצרת לפעמים להתפעל ממה שהיא רואה, גם מהדברים הקטנים. היא הודתה לי ושמחה שצוותי אליה כי היא מרגישה באופן מסויים שיש לנו נושאים משותפים לדבר עליהם, לחלוק אותם. ביקשתי ממנה שלמרות שהיא עטופה במשפחה, שאם היא צריכה משהו שלא תהסס ותרגיש לא נעים. ונשמור על קשר גם אם זה בסמסים. הודתי לה שהיה לי ממש כיף לבלות איתה, שהיא אישה משכילה ומקסימה ושגם למדתי ממנה. בכל זאת יש לה ניסיון חיים ארוך משלי 🙂 וכמובן שעשינו סלפי למזכרת"

"נפגשנו השבוע פעמיים. בפגישה השנייה הבאתי איתי תשבץ. לוח מחיר. טושים ופלסטלינה ועבדנו יחד. היה כייף . ניצה הייתה מחויכת"

נפגשנו בצהריים אחרי יום לימודים. כמו שרשמתי בעבר, מאוד נוח לי להיפגש עם רחל כי היא זמינה מבחינת שעות מפגש. נפגשנו בחוץ ומדהים כמה אור רחל מפיצה מצחיקה וכל הסובבים שמים לב לנוכחות שלה. היה מאוד כיף

התעדכנו אחת בשניה סיפרתי לה שהמלגה עוד מעט מסתימת והיא אמרה שהיא מאוד נהנתה

מאיה תקשיבי אני כל כך מודה לך ולעמותה המדהימה הזאת !!! מילאתם לי את הלב ברמות שאני לא יכולה לתאר
המטופלת שלי פשוט כובשת אותי ואנחנו ממלאות אחת את השנייה כל כך  תודה על הזכות הכל כך גדולה הזאת !
ישבתי אצלה בלי לשים לב היום 4 שעות והרגשתי שעברה חצי שעה …
אכלנו היום יחד והיה מדהים

 

עומדת להסתיים בקרוב תקופה מאוד מיוחדת ומשמעותית בחיי. זו היתה חצי שנה נפלאה שבזכות מלגת חיבוק יצא לי להשתתף בה.

בזכותה למדתי דברים נוספים על עצמי, על היכולות שלי, על זה שבחרתי בגילי הלא צעיר את המסלול הנכון לחיי כרגע.

ציון נגר הוא שמו של האדם הנפלא, והוא מתגורר בעיר רחובות.

בתחילת הדרך המפגשים איתו התקיימו בהרצפלד, בהמשך ליוויתי אותו בביתו.

ציון אדם עם המון שמחת חיים וחיוך כובש,  חרוץ ושופע סיפורים מרתקים. נוצר חיבור מאוד מיוחד עם אדם מאוד מיוחד!! (בטוחה שהקשר ימשיך גם ללא המסגרת של מלגת חיבוק)

הכרתי את משפחתו המקסימה והמיוחדת וגם איתם נוצר קשר חם וטוב. ( שני בניו, הכלות וכמובן הנכדים).

נהנתי מאוד מהתקופה הזו ובמיוחד היה לי כיף לשמוע שהוא מחכה מאוד למפגשים שלנו.

אני מאמינה  שחשוב  מאוד להמשיך בשליחות הזו, לשמח עוד הרבה קשישים ולהפיג את בדידותם.

אוסיף ואציין כי גם לקשישים שלהם משפחה תומכת ואוהבת תמיד שמחים לשתף ולספר את סיפור חייהפ ואת מורשתם.

אז תודה למאיה ולשאר הצוות שאפשרתם לי לקחת חלק בשליחות הזו.

ממלא אותי להיפגש איתם, מרגיש שזה לא רק עושה להם טוב זה גם עושה לי מאוד טוב. הם ממש ״אימצו״ אותי אליהם וזו תחושה מחבקת ועוטפת מאוד!
לקחתי את שרה לרופא שלה מאחר ויש לה בעיות ברגליים, בגלל שהיא לא קבעה תור זה לקח קצת זמן ולאחר מכן הסתובבנו קצת הסתכלנו על בגדים שרה קנתה מכנסיים והיה נחמד ממש!

מרגש לראות איך אלה מעריכה כל כך את הקשר בנינו ומצפה לו כל הזמן, תמיד כיף ונעים לדעת שיש עוד מישהו שאכפת לו ודואג לך
"אני והבן זוג שלי אספנו את אלה המקסימה שיצאה לבד לאכול גלידה, עשינו סיבוב בעיר ונסענו ללנדוור לשתות קפה ולאכול עוגה, היה יום ממש נעים וישבנו בחוץ. אחכ החזרנו אותה לבית שלה וישבנו איתה עוד קצת, היה ממש כיף והיא כמו תמיד לא הפסיקה להודות לנו, פשוט מקסימה"

מרגישה תורמת ונתרמת במלגה. נסענו יחד למשתלה לחפש בשבילה פרח שהיא רצתה מזמן לקנות, לאחר מכן טיילנו באיזור שם של החנויות היה מאוד כיף"

ככל שעוברים השבועות אני מתחברת יותר לקשישות ומרגישה איך המפגשים תורמים להן ולי.
שבנו אצלה בבית וסיפרה לי זכרונות מהילדות, דברים שאהבה לעשות.

"לבנה הייתה עם אנרגיות ורוח חיונית השבוע מה שגרם לה להיות פרודוקטיבית, ללכת לרופאים, לעשות בדיקות וכל מה שדחתה כבר תקופה ארוכה. הקשר עם לבנה מתהדק מפגישה לפגישה ומרגיש לי שאני משמעותית בשבילה." מלגה שהיא זכות!

המפגשים מהנים ותורמים מאוד לי ולמטופלת כאחד.

נהנית עם זיוה, מרגישה שהיא משפחה

לבקשת אמא שלי שרצתה לבקר את זיוה שעליה אני מספרת לה המון, ולאור רצון הדדי גם של זיוה לפגוש את אימי, קבענו מפגש בביתה של זיוה. אמא שלי הגיעה ויחד נפגשנו, שוחחנו, זיוה ואימי הכירו, אכלנו יחד קוסקוס שזיוה בשבילה לכבודנו. היה מרגש מאוד וכיף ברמות!

דילוג לתוכן