יחידת Know How

חולים רבים במחלות כרוניות מתמודדים לצד הקשיים הפיזיים והרגשיים עם אתגר משמעותי נוסף – הצורך לנהל את הטיפול בעצמם מול שורה של גופים ואנשי מקצוע – רופאי המשפחה וצוות המרפאה בקהילה, רופאים מומחים, בתי מרקחת, מכוני בדיקות ומרפאות, עובדים סוציאליים ומחלקות רווחה, הביטוח הלאומי, ועוד. המערכות מתקדמות מאוד, הטכנולוגיה רצה קדימה, אך פעמים רבות המטופל ובני משפחתו נותרים מאחור בסבך צפוף של ביורוקרטיה שבו איש לא מראה להם את הדרך הנכונה לצעוד בה. חוסר ידע והבנה של המערכת ושל מושגים מקצועיים גורמים לקשיים בהתנהלותו של המטופל, לקבלת טיפול מוטעה או להפסקתו. לאורך זמן, הדבר פוגע באיכות הטיפול ובאיכות חייהם של המטופל ושל הקרובים לו. פרט לכך, מחקרים רבים מראים כי ככל שהמטופל מעורב בניהול הטיפול בעצמו כך תוצאי הבריאות שלו טובים יותר.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

מרכז הלמידה הדיגיטלי לאנשים עם מחלות כרוניות ובני משפחותיהם שאנו מקימים נועד להעניק כלים לניהול הטיפול העצמי במחלה. אנחנו מעניקים כלים מעשיים שמסייעים למטופל ולבני משפחתו לנווט במערכת הבריאות בישראל, ולהגביר את תחושת המסוגלות לניהול המחלה. אנחנו מאמינים שמטופל מעורב שיודע יותר ייטיב לקחת את האחריות ולנהל את מחלתו.

בליבת מרכז הלמידה הדיגיטלי למטופלים נמצאת ספריה של שיעורים מקוונים, לומדות והרצאות, המיועדים למטופלים ולבני משפחותיהם. הקמפוס הוירטואלי מעניק מידע במגוון תחומים – ניווט מיטבי במערכת הבריאות, כלים לניהול שיחה עם גורם מטפל, דבקות והיענות לטיפול, וכלים להתמודדות עם המעמסה הטיפולית עבור המטופל ובני משפחתו. לא עוד חיפושים אקראיים ברשת או הסתמכות על פירורי מידע מחברים ומכרים, אלא ספריה שהיא מקור מידע מקצועי ומהימן, נגיש ומועיל.

בנוסף, יחידת Know How מעניקה הכשרה תומכת לצוותים רפואיים.
מערך הקורסים והסדנאות שבנינו נועד לשפר את הליווי למטופלים במחלות כרוניות לצורך שיפור ברווחת חייהם והתנהלות מיטבית במצבי משבר.

דילוג לתוכן