מידע לסטודנט/ית

אם אתם סטודנטים למקצועות הבריאות והרפואה- הלב שלכם במקום הנכון. השליחות שלנו היא לחבר את הלב הפועם לאתגרים שעולים מהשטח.

איך זה עובד?

יחידת חיבו"ק פועלת למענם של חולים כרוניים בעיקר בגיל השלישי, גם, אך לא רק, באזורים עם אוכלוסייה בדרוג סוציו-אקונומי נמוך המאופיינת כבעלת יכולות נמוכות למיצוי זכויות ולהתנהלות עצמית מיטבית.

המלגאים שלנו – כולם סטודנטים ממקצועות הבריאות (רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועוד) – נבחרים לאחר תהליך מיון קפדני.

לאחר אישרור קבלת הסטודנטים למיזם ולאחר הכשרה והדרכה מותאמים לפרוייקט, העשייה המרכזית של הסטודנטים במיקוד פעילות מגוונת עם מטופלים יוצאת לדרך. הסטודנטים אשר נבחרו להשתתף במיזם חיבו"ק מקבלים מלגה כספית עבור שעות הפעילות. סכום המלגה ושעות הפעילו משתנות בהתאם למיזם.

הסטודנט המלגאי נפגש עם החולה בביתו או יוצר איתו קשר טלפוני, ממפה את הצרכים המדויקים עבורו בהתאמה אישית, בוחן את דרכי ההתארגנות וההתנהלות בביתו של החולה, ומציע את השירותים המתאימים לקבלת מענה מיטבי עבורו.

בשלב הבא, המלגאים שלנו יוצרים קשר עם הגופים הרלוונטיים (גורמי רפואה, עמותות, גופי רווחה וקהילה) ומסייעים בחיבור המשפחה אליהם. המפגשים הללו מסייעים לחולה בהפגת הבדידות ומעצימים את התחושה שהוא לא ניצב לבדו מול אתגרי המחלה והטיפול בה. בנוסף, מפעם לפעם, אנו מקיימים תוכניות מלגה ייחודיות בהן הקשר הנרקם עם המטופל הוא סביב נושא מסוים. כך לדוגמא במיזם חיבו"ק אקטיבי שנעשה בשיתוף פעולה עם אש"ל, הסטודנטים ליוו מטופלים תוך כדי הדרכה והקניית הרגלים המבוססים על תוכנית אקטיבנט. במסגרת התוכנית הייחודית חיבו"ק נשי סטודנטיות ילוו מטופלות סביב נושאים הקושרים לנשים בגיל הזקנה.

מה יוצא לך מזה?

הסטודנטים המשתתפים במיזם חיבו"ק זוכים להכרות בלתי-אמצעית נדירה עם הצרכים הרגשיים והחברתיים של החולה הכרוני בביתו מעבר לטיפול הרפואי המיידי. פרט לכך, עשייה זו, מעניקה תרגול יכולות תקשורת עם המטופלים והיכרות עם הגורמים התומכים הנמצאים בקהילה. כמו כן, במסגרת תוכניות חיבו"ק השונות הסטודנטים מלווים על ידי מנהלת פרוייקט מטעם העמותה, בין היתר באמצעות מתן הדרכות מקצועיות מותאמות לנושא המיזם, ליווי ריגשי ומענה זמין לכל שאלה. פעילות הסטודנט הינה במסגרת מלגה, והוא מקבל תמורה כספית עבור שעות הפעילות שהוגדרו עבורו מראש.

בשנים האחרונות השתתפו יותר מ 200 סטודנטים מלגאים בפעילות של יחידת חיבו"ק, בסקר שערכנו לאחרונה, כמעט 90% מהם דיווחו על תרומה לתחום המקצועי שאותו למדו, ו-97% העידו שימליצו לחבריהם להשתתף בתוכנית המלגות שלנו.

מעוניינים להיות מלגאים ולהצטרף למיזם חיבו"ק?

השאירו פרטים בטופס הפניות ונחזור אליכם בהקדם

מידע למלגאי/ת חיבוק

דילוג לתוכן