מידע למטופלים ובני משפחה

אם אתם חולים כרוניים או בני משפחה של חולים כרוניים אתם ודאי מכירים את המאמץ היומיומי הנדרש להיות עם אצבע על הדופק לצורך ניהול שגרת הטיפול במחלה – זימון תורים, ביקורים אצל רופא המשפחה במרפאה השכונתית, ניהול מלאי התרופות בבית והקפדה על שיגרת נטילתן, בדיקות תקופתיות במכונים, קריאה של תוצאות הבדיקות והבנתן, קביעת תורים לרפואת מומחים, ניהול הקשר עם גורמי רווחה, ביטוח לאומי, ועוד. כל מקרה לגופו, כל מטופל לבדו, אבל הסבך הביורוקרטי יכול לפגוע באיכות הטיפול ופעמים רבות גם באיכות החיים.

הגיע הזמן לשנות את המציאות ולהקל על ניהול הטיפול – ובשביל זה אנחנו כאן.

מרכז הלמידה הדיגיטלי למטופלים ובני משפחותיהם שהקמנו מעניק כלים לניהול הטיפול העצמי במחלה, ומסייע למטופל ולבני המשפחה להתמודד מול הגופים השונים. לפעמים כל מה שנדרש הוא להבין את התהליכים, לדעת לשאול את השאלות הנכונות, לזהות את האתגרים – ופתאום הדרך מוארת ומתבהרת.

מחקרים רבים הראו שככל שהמטופל ובני משפחתו יודעים יותר ומיומנים יותר בניהול הטיפול באופן עצמאי – כך מושג שיפור בתוצאותיו של הטיפול. נהוג לומר ש"ידע הוא כוח", ואכן לפעמים ידע הוא מה שעושה את ההבדל המשמעותי ביותר ומעניק איכות חיים משופרת לחולים כרוניים ולבני משפחותיהם.

הקמפוס המקוון שלנו כולל ספריית שיעורים המקיפה מגוון תחומים – ניווט מיטבי במערכת הבריאות, כלים לניהול שיחה עם גורם מטפל, כלים להיענות לטיפול ודבקות בו, וכלים להתמודדות עם המעמסה הטיפולית. הכלים מבוססים על תיאורית ה-WCC – Wellness in Chronic Care – מודל התערבות אינטגרטיבי, הממזג שלוש גישות: הגישה הרפואית משפחתית, הגישה האימונית והגישה שפותחה על ידי ה- Wellness community.

המודל מתמקד בזיהוי הממדים החיוביים בחייו של האדם – כוחות, חוזקות ומיומנויות, וגיוסם לטובת התנהלות אפקטיבית יותר בחיים. מודל זה מאפשר התבוננות פנימה מחד, וקביעת יעדים ופעילויות מכוונות להשגתם מאידך. ייחודיות המודל טמונה ביכולתו לספק לחולה ומשפחתו כלים ואפשרויות לניהול עצמי בצל המחלה. כמו כן המודל מעניק דרך מובנית ברורה וידידותית לאיש המקצוע בעבודתו עם המטופל ובני משפחתו.

לכניסה לקמפוס המקוון לחצו כאן

דילוג לתוכן