אודות עמותת הקרן ע"ש רות ורובל

עם הכניסה המהירה של הטכנולוגיות והחדשנות הרפואית, קיימת עליה מתמשכת בישראל במספר החולים הכרוניים אשר נוטלים תרופות על בסיס קבוע ולרוב חווים פגיעה כזו או אחרת באיכות חייהם.  מלבד המטופל הסובל מהמחלה לרוב, גם בני משפחה או המטפלים העיקריים הנושאים בנטל הטיפולי חווים פגיעה כלכלית, ריגשית וחברתית.

עמותת הקרן ע"ש רות ורובל הוקמה בשנת 2003 על ידי משפחות שניידר ורובל לזכרה של הגב' רות ורובל ז"ל אשר סבלה ממחלה כרונית וזאת במטרה לשפר את איכות חייהם של חולים כרוניים ובני משפחותיהם.

אנו מאמינים, כי שימת דגש על איכות חיי המטופל ובני המשפחה המלווים, נדרשת ויכולה לייצר ערך מוסף עצום לחיים מיטביים לצד מחלה כרונית ואף לסייע בפאן הבריאותי שלה.

אסטרטגיית העמותה להשגת החזון ויצירת הערך, בהובלת צוות העמותה והוועד המנהל בראשותו של היו"ר שלומי שניידר, נשענת על 3 יחידות עשייה מרכזיות:

 חיבו"ק - חיבור בריאות וקהילה

מגוון מיזמים המנגישים ומחברים שירותים ומענים בקהילה לחולים הסובלים ממחלה כרונית שלאור מצב בריאותם ממעטים או לא יכולים לצאת מהבית. הפעילות מתבצעת באמצעות סטודנטים מלגאים ממקצועות הבריאות והרפואה שמגיעים אל המטופל הביתה או מתקשרים איתו מרחוק ולאחר היכרות ותהליך מיפוי צרכים, יוצרים קשר עם שירותים שונים בקהילה ומלווים את המטופל בתהליך החיבור עד להשגת המענים עבור המטופל ובני משפחתו. כיום, אנו משתפים פעולה עם מגוון ארגונים בישראל על מנת להעניק את המענה הממוקד והאיכותי לאוכלוסייה ספציפית כאשר אנו שמים דגש על יצירת מיזמים "מותאמים אישית" לקבוצת מטופלים.

 

לדוגמא:  

חיבו"ק בשת"פ עם קופות החולים עבור חולים כרוניים שמרותקים לביתם.

חיבו"ק אקטיבי בשת"פ עם אש"ל ג'ויינט ומנהל הסיעוד במשרד הבריאות  לאזרחים ותיקים במטרה להניע אותם לנהל אורח חיים בריא ועצמאי.

חיבו"ק מושתלים עבור מושתלי מח עצם שהופנו מהמחלקות ההמטולוגיות במרכזים הרפואיים.

חיבו"ק לבדידות בשת"פ עם המשרד לשיוויון חברתי ומט"ב, עבור חולים כרוניים, לרוב קשישים שחווים בדידות.

חיבו"ק תיאום טיפול בשת"פ עם קופת חולים מכבי עבור חולים כרוניים לרוב ללא עורף משפחתי ובמצב סוציואקונומי נמוך.

במסגרת פעילות ביחידה זו, אנו מייצרים ערך  משולש: עבור המטופלים ובני המשפחה שמקבלים מענים כגון: הפגת בדידות, מיצוי זכויות, עזרה בהסעות, סלי מזון ועוד. עבור הסטודנטים המלגאים, שהם אנשי המקצוע והמטפלים של העתיד הם מקבלים הזדמנות לחוות מקרוב התמודדות של חולה כרוני בקהילה. וכן ישנו ערך עבור ארגוני הבריאות, המקבלים עזרה בהשלמת המענים הנדרשים למטופל בעידן של משאבים מוגבלים ומחסור במשאב אנושי.

 KnowHow - מערך הדרכה והכשרה

יחידה לימודית המייצרת שכבה הכשרתית תומכת עבור צוותים רפואיים המטפלים באופן ישיר במטופלים הסובלים ממחלות כרוניות ושכבה לימודית עבור מטופלים ובני משפחותיהם. במסגרת יחידה זו הקמנו ביה"ס למטופלים וזאת במטרה להעניק למטופלים ולבני משפחותיהם, כלים לניהול הטיפול העצמי במחלה, ניווט במערכת הבריאות הישראלית  וכן,  הגברת תחושת המסוגלות של המטופל לטיפול בעצמו, תוך מתן כלים לניהול שיחה עם גורמים במערכת הבריאות.

מטרה זו נשענת על ממצאי מחקרים רבים המעידים על שיפור תוצאי הבריאות ככל שהמטופל מעורב ומנהל את הטיפול בעצמו.

 בכדי להגביר את מידת ההשפעה של העמותה על המטופל הסובל ממחלה כרונית ובני משפחתו, אנו פועלים גם באמצעות אנשי הצוות הרפואי המטפל באופן ישיר במטופלים. מתוך כך, הקמנו מערך קורסים וסדנאות לצוותים רפואיים למתן כלים לליווי מטופלים עם מחלות כרונית, שיפור ברווחת החיים והתנהלות במצבי  משבר.

2ME - שירותי רפואה עד אליך

במסגרת יחידה זו נייצר אפליקצייה לתועלת הציבור המתווכת בין מטופלים לאחים ואחיות ולאנשי מקצוע מתחום הבריאות כמענה לצרכים משלימים בסל הבריאות.

מטופלים  המחפשים אנשי מקצוע למענים נלווים ומשלימים למערכת הבריאות הציבורית שינתנו בביתם. כמו שמירת לילה, מתן זריקות בבית ועוד. כיום החיפוש נעשה באופן מסורבל ודורש משאבים אשר לרוב מניבים תוצאות חלקיות ומוטות.  אנו נבנה מרחב דיגיטלי, אחיד, המנגיש אחים ואחיות ואנשי מקצוע מתחום הבריאות בעלי רישוי משרד הבריאות  למבקשי השירות.

בתקופה זו כאשר קיים צורך ממשי במתן שירות זמין ונגיש בבית, גם בשעות הערב ובסופי שבוע, האפליקציה תאפשר למטופלים להשלים באפקטיביות מענים לצרכיהם.  כמו כן, האפליקציה תהווה מאגר כ"א מקצועי זמין ונגיש עבור הקופות,  ותאפשר מיצוי פוטנציאל ההון האנושי הרפואי בישראל בעידן של מחסור לצד יצירת מקור פרנסה נוסף לאנשי המקצוע. בהמשך יתווספו תחומים נוספים לצד להרחבת השירותים (פיזיוטרפיסטים, תזונאי, ועוד)

 

הפעילות בעמותת הקרן ע"ש רות ורובל, מהווה נדבך נוסף לעשיה הרפואית והמקצועית הנעשית בישראל ושמחה לתת מענה משלים למימדים החברתיים ריגשיים של המטופלים החולים במחלות כרוניות ובני משפחותיהם.

נגישות